Nowoczesne aparaty na bezdech senny

Czy chrapanie to bezdech senny?

Nie każda osoba, która chrapie musi zmagać się z obturacyjnym bezdechem sennym. Jednakże ci, którzy mają tę przypadłość, chrapią zawsze. Bezdech senny może nie dawać poważnych objawów. Przebieg tego schorzenia jest na tyle niespecyficzny, że chorzy przez wiele lat potrafią cierpieć, nie wiedząc z jakich powodów. Dziś można skorzystać z rozwiązania, jakim są aparaty cpap. Nowoczesne rozwiązanie, które gwarantuje stałe, wyrównane ciśnienie w drogach oddechowych, niwelując bezdech senny.

Jak leczyć tą przypadłość?

Specjaliści informują nas, że chory otrzymuje specjalną rurkę i maseczkę bądź system poduszek nosowych, przez które oddycha podczas snu. Epizody napadów duszności i lęków, gwałtowne wybudzenia, które towarzyszą obturacyjnemu bezdechowi sennemu, zostają zredukowane. Aparaty cpap cieszą się uznaniem pośród pacjentów, tym bardziej, że mimo ich ceny można liczyć na refundację. Dotąd dręczący nas bezdech podczas snu można wyeliminować. Odzyskując lepsze samopoczucie i przede wszystkim mogąc liczyć na zdrowy sen, który przynosi odpoczynek, a nie wiąże się z kolejną trudną nocą.

Różnice między chrapaniem i bezdechem

Czy chrapanie i bezdech senny można nazwać tym samym? Poniekąd tak. Bezdech senny jest ogromną przypadłością, która w żaden sposób nie leczona, może doprowadzić do tworów nowotworowych. Chrapanie jest jednym z objawów bezdechu sennego Niestety jest to objaw, który ciężko samemu zbagatelizować. Z pomocną dłonią wychodzą nam tu bliscy, którzy nie tylko wspierają nas w tych chwilach, ale również przyczyniają się do motywacji, ku leczeniu tego.