Jakie buty do biegania są najlepsze?

Podczas biegania, tak jak w trakcie uprawiana innych dyscyplin sportowych, jesteśmy narażeni na kontuzje i urazy. To ryzyko wzrasta szczególnie wtedy, gdy jesteśmy początkującymi biegaczami. Warto zadbać o odpowiedni sprzęt, dzięki któremu możliwe będzie zminimalizowanie tego ryzyka. Jednym z elementów, o którym powinniśmy pamiętać, są odpowiednio dobrane buty.

Co wziąć pod uwagę podczas zakupu butów do biegania?

To co, jest ważne na samym początku, to ustalenie, jaki rodzaj obuwia będzie dla nas idealny. W sklepach sportowych możemy znaleźć różne typy i modele butów dla biegaczy, warto zmierzyć kilka rodzajów, by wiedzieć, w jakim czujemy się najlepiej. To, co również musimy wziąć pod uwagę, to rodzaj nawierzchni, po której będziemy biegać. Jeżeli będą to tereny równe – głównie chodniki i bieżnie, dobrym wyborem będą lekkie buty, przylegające do stopy. Z kolei jeżeli nasza trasa głównie przebiega przez błotniste, miękkie tereny, idealnie sprawdzą się buty o dużej przyczepności. Przy doborze butów musimy zwrócić uwagę na wygodę. Jeżeli odczuwamy pewnego rodzaju dyskomfort, możemy zakupić wkładki Sidas dedykowane butom sportowym, dzięki nim bieganie stanie się przyjemniejsze.

Jednym z głównych kryteriów przy doborze właściwego obuwia, jest nasza waga. Warto jest kierować się zasadą, że im cięższa osoba, tym amortyzacja powinna być większa. Również istotnym parametrem jest to, ile czasu już biegamy i jaki jest charakter naszych treningów. Buty do codziennego, raczej spokojnego biegania wyglądają nieco inaczej niż modele przeznaczone do biegania w maratonach. Te drugie są niezwykle lekkie, lecz zapewniają minimum wsparcia dla stopy, co może być niebezpieczne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem.

Czym charakteryzują się wkładki Sidas?

Wkładki polecane szczególnie biegaczom, charakteryzują się tym, że są wykonane z lekkiego, oddychającego materiału. Dzięki temu zachowana jest odpowiednia higiena stóp podczas treningu. Znaleźć można różne modele dostosowane do indywidualnych potrzeb, wynikających z budowy stopy.