Na czym polega męska antykoncepcja?

Poleganie na sprawdzonych rozwiązaniach medycznych w zakresie antykoncepcji może znacznie usprawnić twoje codzienne funkcjonowanie. Wszyscy oczywiście przyzwyczailiśmy się do tego, że antykoncepcją interesują się raczej kobiety i starają się uzyskać wszystkie kluczowe informacje od ginekologa. Tymczasem panowie także mają wiele praktycznych rozwiązań do dyspozycji. Medycyna oferuje na przykład wazektomię, która jest uważana za najskuteczniejszą metod® antykoncepcyjną i sprawdza się w 99 procentach. Nie bez powodu więc budzi coraz większe zainteresowanie wśród panów w różnym wieku. Warto więc rozważyć przejście takiego zabiegu, który jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny.

Czy wazektomia to zabieg dedykowany dla wszystkich?

Oczywiście, zanim zdecydujemy się na taki zabieg, to wcześniej musimy bardzo dokładnie zastanowić się nad własną kondycją zdrowotną i potrzebami. Decyzje takie nigdy nie będą łatwe i na pewno powinny być przedyskutowane z partnerką lub żoną. Niejednokrotnie jednak mężczyźni, którzy podejmują decyzję, że nie chcą mieć potomstwa lub chcą odłożyć taką decyzję na jakiś czas, analizują właśnie przeprowadzenie zabiegu wazektomii. Wcześniej też naturalnie należy porozmawiać z lekarzem rodzinnym no i oczywiście udać się do urologa. Jest zresztą cała masa specjalistów, którzy będą mogli przeprowadzić taki zabieg. Są coraz powszechniejsze i wykonywane nawet w małych miastach. Najważniejsze jest to, że wazektomia to zabieg całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Nie trzeba się więc obawiać żadnych następstw i skutków ubocznych.

Czy można przywrócić drożność nasieniowodów?

Wiele też oczywiście narosło mitów wokół takich zabiegów. Są osoby, które uważają, że jest to równoznaczne z kastracją, a przecież jest to całkowite pomylenie pojęć. Poza tym warto też zauważyć, że specjaliści wykonują przywrócenie drożności nasieniowodów. Najlepiej po prostu spotkać się ze specjalistą i wyjaśnić wszystkie wątpliwości. W ten sposób będziemy spokojniejsi i poznamy wszystkie zalety przeprowadzenia takiego zabiegu.